Zamienniki tuszu do Brother DCP-J125

2012/04/14 17:18 - 2012/04/14 17:19 #1 przez biurowiec
To mój pierwszy post na forum, zatem witam wszystkich.

Zakupiłem do małego biura urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J125.
Przy wyborze kierowałem się recenzją z gazety PC Word, bodaj że
z grudnia zeszłego roku gdzie to urządzenie wielofunkcyjne
zwyciężyło w teście na najbardziej ekonomiczną drukarko-kopiarkę.

Mam teraz pytanie:
Aktualnie korzystam w biurze z zamienników kupowanych w cenie około 10zł
jednak kiedy dużo się drukuje zamienniki szybko się kończą (to raczej normalne) ;)
Na allegro znalazłem ofertę zamienników wielorazowego użytku.
Po skończeniu się tuszu wystarczy go dolać do zbiorniczka(kartridża)
i po kłopocie.

Jak myślicie czy warto w takie zamienniki zainwestować, są trochę droższe
o tych, których używam obecnie za to będę mógł je wykorzystywać wielokrotnie.

Pozdrawiam
Dzięki za odzew
Temat został zablokowany.
2012/04/15 14:30 - 2012/04/15 20:14 #2 przez Marek
Witaj!
Kwestia zamienników w drukarkach atramentowych i ich opłacalności jest często wątpliwa i pozorna.
Żaden zamienny tusz nie będzie miał nawet zbliżonej wydajności do oryginału. Wpływ na to ma stosunek tuszu do wody w nim zawartej. Skoro jest coś tanie to gdzieś ta "taniość" jest ukryta. Tusz jest rzadki więc szybciej się przelewa podczas czyszczenia głowicy (za każdym włączeniem i wyłączeniem urządzenia)do zbiornika na zużyty tusz (potocznie pampers). Gdy dojdzie do przepełnienia przeważnie urządzenie musi wylądować na serwisie celem wymiany pampersa. Oczywiście usługa płatna, więc pieniążki które zaoszczędziliśmy na tanich tuszach będą już spożytkowane. Druga sprawa gęstości tuszu, ma ogromny wpływ na układ elektryczny głowicy drukującej. Może dojść i często dochodzi do uszkodzeń głowic. Koszt 3/4 ceny nowej drukarki.
Kolor, jakość, tusze alternatywne nie dają nawet porównywalnego do oryginałów koloru. Czerwony jest blady a zielonemu brak życia. Zdjęcia drukowane na zamiennikach są totalnie różne od tego co widzimy na monitorze.

Podsumowanie:
Tania eksploatacja drukarki to nie możliwość używania zamienników a raczej pojemności oryginalnych pojemników z atramentem jakie zastosował producent.
Tania drukarka ma pojemniki o pojemności powyżej 15ml a jak ma pow 20ml to już super tanio.
Producenci przewidują że ich drukarki będą służyły użytkownikowi max 3 lata. Z doświadczenia wiem że może to być 5 lat ale jeśli spełnimy 2 warunki. Tusze oryginalne, drukujemy raz w tygodniu stronę w pełnych kolorach i nie przekroczymy 10 zmian tuszy.

Wracając do pytania: Nie warto!! Jeśli już musisz używać zamienników używaj dobrej jakości, dla przykładu marki WOX!! Sprawdzona!!

Pozdrawiam
2014/03/18 20:21 #3 przez Marek
Czy odpowiedź była pomocna?
The following user(s) said Thank You: Artur
2014/03/18 20:22 #4 przez Artur
Zapewne była pomocna bo się więcej nie pojawił
2015/08/13 08:25 #5 przez Dormex
Albo na innym forum znalazł odpowiedź.
2015/08/27 08:31 #6 przez Dormex
Ja przez zamienniki zepsułem drukarkę..
© 2015 SerwisyBiurowe.pl. All Rights Reserved.